Değişen Hassas Dengeler?

“German Turkish Week 2009” sunar…

Hassas Dengeler?

2009 Seçimlerinde Siyasal Partiler ve Türk-Alman Toplumu

12 Haziran 2009 Cuma (18:00), Amerika Haus Berlin

Amerika Haus Berlin’de gerçekleşecek olan German-Turkish Week 2009 bünyesindeki etkinlikler Türk-Alman toplumunun tarihi ve Alman toplumuna katkısı konularında kamu bilincini arttırmak ve Türk-Alman kültürünün zenginliğini öne çıkarmayı hedeflemektedir. Tüm etkinlikler Almanca gerçekleştirelecek olup katılım halka açık ve ücretsizdir. Herhangi bir kayıt gerekmemektedir.

“Hassas Dengeler? 2009 Seçimlerinde Siyasal Partiler ve Türk-Alman Toplumu”nda vatandaşlık ve eğitim gibi Türk-Alman toplumunu etkileyen konularda Almanya’daki siyasi partilerin politikaları incelenecek ve global ekonomik krizin getirdiği zorlukları tartışılacaktır.

Bir taraftan siyasal parti, kamu ve özel sektör temsilcileri gündemlerindeki konuları tartışırken, diğer yandan seyirciler önemli konular hakkında soru ve görüşlerini bildirecektir. Program, panel ve Türk müziği ve yemeğinin sunulacağı bir kokteylden oluşmaktadır.

Program

18:00

Kapı Açılışı

19:00

Hassas Dengeler?

2009 Seçimlerinde Siyasal Partiler ve Türk-Alman Toplumu

 (Panel)

Kamu ve özel sektör temsilcileri ile beraber Almanya’daki siyasal partilerden temsilciler Türk-Alman toplumunu etkileyen konularda parti politikalarındaki farklılıkları tartışacaktır.

Katılımcılar:

 • Hanaa El-Hussein (FDP Göç Politikaları Bölgesel Komitesi Başkanı)
 • Stefan Gelbhaar (Bündnis 90/ Alman Yeşiller Partisi Berlin Bölge Başkanı)
 • Baki Irmak (DWS Basın Yetkilisi, Funds@Work AG Başkanı)
 • Serdar Yazar (Almanya Türk Öğrenci Dernekleri Birliği Genel Başkanı)
 • Hüseyin Yılmaz, Berlin Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği (TUH) Başkanı
 • Eva Majewski, CDU
 • Moderatör:
  Ferda Ataman,
  Der Tagesspiegel

21:00

Okan Frei

Yetenekli şarkıcı söz yazarı Okan Frei, German-Turkish Week seyircilerine soul ve hip-hoptan oluşan canlı bir performans sergileyecek. Türk kökenli Berlinli sanatçı Okan Frei şarkılarına Berlin’in sokak yaşamını taşıdığı için ‘doğasının fotoğrafçısı’ olarak tanımlanmakta.