Andrea Kurmann

Andrea Kurmann, pek çok Alman şehir tiyatrosunda oyuncu ve konuk oyuncu olarak çalıştıktan sonra, 1999 yılından bu yana bağımsız olarak oyunculuk ve rejisörlük yapmaktadır. Oyunları arasında 'Messer in Hennen', 'Kassandra' ve 'radio suspense' Leipzig ve İsviçreli Clownsduo Ursus & Nadeschkin ikilisi ile Zürih, Berlin ve New York’ta sergiledikleri 'SOLO' isimli oyun yer almaktadır. Magdeburg kukla tiyatrosu’nda 'aus 1001 Nacht - eine Phantasie im Bad' ve 'Froschkönig' gibi gösterileri de başarıyla seyircilerin beğenisine sunmuşlardır.

Kurmann aynı zamanda DJ olarak ‘Performance mit 7 Anrufbeantwortern' adıyla “Berliner Ensemble” ve “Postfuhramt Berlin’de” 'ecstasy' isimli performansları, Deneysel Sanat 2000 Festivali kapsamında Weimar’da sergilemiştir.

2004 yılından bu yana, Braunschweig’da kurduğu “Theater Endlich” (engelli oyuncular) adlı projesi kapsamında yeni bir oyun üzerinde çalışmaktadır.

2002 yılında Gerda Müller ile birlikte “sofamobile” adıyla kurdukları interaktif anlatım ve doğaçlama tiyatrosuyla 2004 yılında, “WHAT-HAPPENS-NEXT-LADIES” ve düzenli olarak Berlin’de oynadıkları doğaçlama show 'spritt'i sergilediler.

2005 yılında Andrea Kurmann, Zürih’te “picture jockey medea” performansını yarattı ve sonrasında Picasso'nun Kadınları (Yönetmen: Barbara Geiger) ve televizyon filmi 'schöne Tiffany'de oynadı.