Hüseyin Yilmaz

Çevre Mühendisliği alanında uzmanlaşma, Ekonomi ve pazarlama konularında lisansüstü eğitim, Özel sektör ve TÜ gibi kamu hizmetlerinde etkinlik,

BMFT (PT-BEO), Çevre Bakanlığı’na bilimsel alanda katkılar, Real / Metro AG’ de ekonomi ve piyasa danışmanlığı konularında proje yöneticisi olarak uluslar arası etkinlikler, “Etnik Ekonomi“ üzerine bir inceleme çalışması, Hüseyin Yilmaz, Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği Berlin’in (TUH-Türkische Unternehmer und Handwerker in Berlin e.V.) kurucusudur. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra TU Berlin’de Kimya okudu. Kimyacı ve çevre mühendisi olarak ilk işine çevre mühendisliği alanında, Berlin’de başladı ve sonrasında Stuttgart’ta TÜV’de devam etti. Daha sonra uluslar arası alanda aktif bir biçimde çalışmalarına devam etti, İstanbul ve Almanya arasında “Real/Metro AG” bünyesinde çalıştı. Sonra İstanbul ve Berlin’de çevre ve danışmanlık alanlarında hizmet veren iki firma kurdu.

Yilmaz, Aralık 2005’de TUH için gerekli olan ilk bağlantıları kurmaya başladı ve Türk Toplumuna angaje oldu. Hüseyin Yılmaz, Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği Berlin’in profilinden, düzenine; gelişiminden, eğitim ve iş bulma danışmanlığına kadar pek çok konuyla ilgilenmiş ve halen ilgilenmektedir.